Prawy punkt widzenia
RSS
piątek, 29 czerwca 2007
poddaję się

Nie przerobię porządnie wszystkiego, co bym chciała - niestety. Dlatego tylko podrzucam kolejne ciekawe linki.

"Europa sama nakłada sobie pętlę na szyję" - nienajświeższa rozmowa Rzepy z prof. Rogerem Scrutonem - chciałam ją "wpleść" w dłużą notkę, ale nie mam szans. Dopiero sezon ogórkowy dałby mi szansę na podgonienie wszystkich tematów, które chciałabym "opisać". Niestety nawet sezon ogórkowy w polityce nie obejmuje innych dziedzin mojego życia. Dlatego jestem skazana na podrzucanie ciekawostek.

 

13:27, konserwatywna
Link Komentarze (3) »
wyrwane z kontekstu - dosłownie

Debata sejmowa nt. ochrony zdrowia:

1. Posłanka E. Kopacz: "...PO mówi tak - rynek regulowany przez państwo..." - nie chodziło tu o negowanie tegoż, ale przeciwnie, o poparcie dla tej idei.

2. Posłanka I. Jaruga - Nowacka: "...jakby liderki związkowe walczące o swoje godne płace..." - swoją drogą, jak to jest z uposażeniem liderów ZZ? ;)

Podkreślam, to jest naprawdę wyrwane z kontekstu, byłam zajęta produkowaniem poprzedniego wpisu :) P. Kopacz chyba "wybrnęła", natomiast p. Jaruga-Nowacka kontynuowała w swoim zwykłym stylu, którego nie chcę oceniać.

13:11, konserwatywna
Link Dodaj komentarz »
koniec porządku - cd. o protestach, strajkach, mediach i in. ;)

Tak, jak myślałam, nie udało mi sie przez dłuższy czas utrzymać jakiego takiego porządku myślenia, pisania, notowania i co tam jeszcze :) Nie bardzo wiem, jak to się stało, bo nie chce mi sie wierzyć, że straciłam wątek po jednym dniu oderwania od mediów - ale najwyraźniej tak jest :) Cóż, przez najbliższe dwa miesiące będę jeszcze bardziej nieuporządkowana, ale mam nadzieję, że kiedyś jednak uda mi się zaprowadzić jakikolwiek porządek w życiu - chociaż patrząc wstecz czarno to widzę :) Czy to kwestia charakteru, czy z góry zaprogramowanego planu?

W każdym razie ze względu na misz-masz i fakt, że coś mi najwyraźniej uciekło wrzucam linki do tego, na co natknęłam się dziś.

1. Oj - wprowadzam kolejny nieporządek, bo min Religa właśnie podaje w sejmie (chyba) zarobki personelu medycznego - aktualne i postulowane - poszukam potem na stronach sejmowych - wolę teksty "na żywo", niż przetrawione przez dziennikarzy. Tzn. przetrawione chętnie konsumuję w drugiej kolejności.

2. Ponieważ wcześniej podałam najwyraźniej informację błędną, to chciałam podać sprostowanie, które usłyszałam wczoraj w PR1 - p. Dorota Gardias zaprzecza, że pielegniarki dziękowały SDPL za wsparcie, natomiast przyznaje, że sama jest członkiem tej partii.

3. Szczegółowy opis pobytu 4 pielęgniarek w Kancelarii Premiera.

Pewnie tylko mnie uciekł, o publikacji dowiedziałam się dopiero dziś - najwyraźniej niedługi urlop od komputera jednak sporo zmienia - przypadkiem z tekstu Łukasza Warzechy "Męczeństwo świętych pielęgniarek". Przyznaję, że tekst jest dosyć cięty. Dla równowagi proponuję więc spojrzenie z drugiej strony: "Jak się wodzi za nos ciemnego luda". Ponieważ przypuszczam, że jeśli ktoś nawet zajrzy do salonu, to może przeczyta wpisy, ale już raczej niekoniecznie dyskusję pod nimi, pozwolę sobie co nieco wkleić:

Ł. Warzecha:

"paniom podawano przez bodaj trzy dni pod rząd kanapki z łososiem. To dość monotonne, więc nie naigrywałbym się ich męczeństwa... Swoją drogą - po tygoniu bytowania w skrajnie trudnych warunkach wyszły przed kamery świeże, niczym wiosenne kwiaty, a ich szefowa - ze starannym makiarzem. Czego to kobiety nie potrafią dokonać! Ja już na 3 dzień wyglądałbym jak menel..." - też mnie to dziwiło.

"To sie czyta jak skecz kabaretowy - a po przypomnieniu sobie tekstow z GW "stan glodujacych pielegniarek jest ciezki ale stabilny), to ja po porstu leze i sie z lekka tarzam.
Gdzie sie podzial ten realizm z dawnych lat, kiedy strajkujacy jak strajkowali, to na calego- wszystko na niby, wszytsko udawane.
Swiat schodzi na psy" - chyba dobrze, że rzadko czytuję GW :)

"przed chwila w TVP3 pielegniarka sie wypowiedziała, że ten raport jest prawdziwy, ale zastrzegła, ze nie zawiera on wszystkiego ( to są jej słowa)
tak więc, moge odpowiedziec na Twój zarzut, ze raport to nie jest stek łgarstw, oczywiscie istnieje mozliwosc ze wszystkiego raport nie zawiera jest taka mozliwosc" - szukam właśnie tego programu na tvp3 (chyba 28.06.2007, 21.30), gdzie pielęgniarki komentowały "raport" z KPRM, niestety chyba szykuje mi się nowa awantura z kompem - jak już się dogadamy i znajdę program komentowany pod dyskusją na blogu Ł. Warzechy, to postaram sie wrzucić.

"Ja też oglądałam powtórkę, a właściwie nagrałam ją, żeby "podać dalej".
I jeszcze słówko a propos komentarzy n/t "promiennego" wyglądu owych pań, gdy już wyszły "na wolność".
w ciągu ostatnich dni przeczytałam wiele kąśliwych, momentami wulgarnych komentarzy n/t Szczypińskiej, jej urody, jej obecnej pozycji, a przecież kiedyś też była pielęgniarką, itd.
Nie mam też zamiaru jej bronić (de gustibus...), nie o to chodzi, tylko taka refleksja, małe przypomnienie. Że w latach 80ych, Szczypińska była REALNIE wywlekana z dyżurów w słupskim szpitalu na "dołek", na kilkudniowe "przesłuchania". Czy obecnie strajkujące siostry miłosierdzia, krzyczące "gestapo" do policji, która zgodnie z prawem usuwa je z jezdni o tym wiedzą ?
Czy wiedzą o tym brutalnie traktowane w KPRM przywódczynie strajku ? Wiedzą..." - chodzi chyba o "Puls wieczoru" - podobno J. Sobala świetnie przedstawił całą sytuację. Niestety też mi "uciekł", a na stronie Pulsu nie widziałam niestety archiwum programów :(

"WTVP3 siostry potwierdzily ze menu i spiwory sa zgodne z prawda ;)

..ale oburzone dodaly ze "jak dlugo mozna jesc kanapki z lososiem !?" .

Czyli codzienne podawanie lososia bylo dla tych pan widocznie jakas wyrafinerowana taktyka terroru wladzy" - koniecznie muszę znaleźć ten program z tvp3 :)

OK, starczy - wprawdzie dyskusja jest znacznie dłuższa, ale czas mnie goni. No, może jeszcze jeden cytacik, bo odnosi się do pkt.2 i dodatkowo mnie dezorientuje - nie słyszałam osobiście tego zagadkowego "podziękowania", stąd sprostowanie w pkt. 2.

"oglądałem live jak z kolezankami wyszła z KPRM. Słyszałem jej podziekowania dla " sponsorów z socjaldemokracji". Tak samo dzisiaj w Sygnałach dniach słyszałem jak w wywiadzie z Karnowskim sie tego wyparła twierdzac,ze tego nie mówiła. Przyznała tylko,ze jest działaczka tej partii... Czy więc jest wiarygodna w opisie o znecaniu sie gdy była w kancelarii ?

Teraz sie nie dziwie JK,ze tak ostro pojechał z ta głodówka"

Wpisy pod "ciemnym ludem":

"Jako uczestniczka strajku okupacyjnego w 1981 r., mogę skwitować powyższy wpis jedynie uśmiechem politowania"

"Andrzej Żabiński, I sekretarz KW PZPR w Katowicach, podczas zamkniętego spotkania z aktywem partyjnym milicji i służby bezpieczeństwa 26 września 1980 r. mówił, że przede wszystkim należy skłócić nowe związki z działaczami KOR. Uznał to zadanie za najważniejszy oręż w walce z „Solidarnością”. Podczas spotkania, z którego taśma z nagraniem trafiła do rąk działaczy „Solidarności”, Żabiński ocenił, że związkowców szybko zepsuje władza i pieniądze, gdy poczują oni jak smakuje władza. Streścił pokrótce, jak ich należy skompromitować:
"Trzeba ich uwikłać w tysiące spraw, ja im współczuję, bo to są kochane, niekiedy młode chłopaki, a wdali się w tę wielką politykę, no ale nie ma innego wyjścia. Muszą wiedzieć, co to znaczy smak władzy. Należy im wszędzie udostępniać lokale. Najbardziej luksusowo urządzać jak tylko
można. Ja to już ciągle mówię, ale jeszcze raz powtórzę w tym gronie: nie znam człowieka, którego by władza nie zdemoralizowała, to tylko kwestia jak szybko i w jakim stopniu. To się już u nich obserwuje, łatwy dostęp do pieniędzy, taksówkami do Gdańska, telefony, kontakt z sekretarzem KW, z wicepremierem, jeżdżą i po prostu zaczynają szastać pieniędzmi, [...] a więc jest to kierunek słuszny".
Czy twoim zdaniem, patrząc dziś na dawnych działaczy "S" urzędujących z nadania PiS w różnych instytucjach i ministerstwach, nie spełniło się to co
zaplanował Żabiński? Zresztą tu nie chodzi tylko o działaczy tej partii, ale każdej partii"

kanapki z natką "To ważny szczegół. Dzięki niemu można niemal zapomnieć, kto zaprosił pielęgniarki do zgłoszenia swoich postulatów i kto na parę dni przed pamiętną okupacją wychwalał je w radio jako protestantki odpowiedzialne (w odróżnieniu od nieodpowiedzialnych lekarzy)."

A co prawda, to prawda. Kaczyński po raz kolejny stosuje ten sam model - podgrzewa atmosferę, po czym wycofuje się zostawiając jednak na pamiątkę nieprzyjemny zapach. Przez tydzień nie miał czasu spotkać się z
pielęgniarkami, przez tydzień pojawiały się wypowiedzi o przestępcach w fartuchach, "innych" rozwiązaniach, usuwaniu pielęgniarek z URM. Przez tydzień stwarzano dziwne ograniczenia (ot, chociażby ten kurier, który po 16 nie mógł doręczyć im paczki - tu akurat jest nagranie jak wyglądał dialog z wartownikiem). Po czym się okazało, że jednak spotkać się można, zapracowany Pan Premier może dyskutować z pielęgniarkami parę godzin, panie już nie są przestępcami tylko reprezentantkami świata pracy. Zaś dla publicznosci, która (jak widać z komentarzy choćby w Salonie) w częsci już się cieszyła na rozwiązanie siłowe, na pociechę menu. Ze szczególnym uwzględnieniem łososia, natki, grapefruitów i podpaski. Nie dostrzegacie manipulacji? Dziwne..."

"Otóż moim zdaniem pielęgniarki tak dobrze karmione były celowo. Świadczy o tym pewien ciąg faktów.
Po pierwsze premier podczas gdy media ( przypominam pielęgniarki nie są na etacie w Wyborczej) oskarżały go złe traktowanie pielęgniarek okupujących gmach, nie zaczął się bronić od razu, nie wskazał natychmiast na owe kanapki z łososiem, postanowił zaczekać. Dlaczego? Ano dlatego, że gdyby zaczął się bronić to pielęgniarki zorientowały by się, że są raczone luksusami celowo. W innych sprawach każde przeinaczenie czy manipulacja jaka zdaniem PIS miała miejsce była odkręcana od razu. Ten jeden jedyny raz nie" - cd. pod wpisem

"Jak oglądałem telewizor.

"Nadal nie jest znany los sióstr w URM-ie".
"Siostry nie mogą się skontaktować z zamkniętymi koleżankami"
"Pielęgniarkom brakuje środków do higieny osobistej"
"BOR-owiki nie wpuściły kuriera z paczką"
"Rozpoczął się protest głodowy. W pogotowiu jest zespół lekarzy gotowy przewieźć pielęgniarki na oddział intensywnej terapii"
"Brutalna akcja policji o 7-mej rano"

I wiesz już co poczułem? To samo co wielu innych. Że telewizja kłamie. A gawiedź ma to łyknąć
.

To było obrzydliwe łganie, granie na emocjach, oszukiwanie. Pani Monika Olejnik na tyle uwierzyła w hucpę, że w szoku zapytała o świetny wygląd prześladowanych pań. Też jest w zmowie z Kaczorami, nie?" - również cd. pod wpisem

4. "Ta kwota wrzucona do systemu wcale nie oznacza wypłat dla ludzi. Nam zależy, by te pieniądze nie rozlazły się na wszystko, tylko, by były zabezpieczone dla pracowników" (Iwona Borchulska, Zarząd Krajowy OZZPiP) - to akurat słyszałam w którejś z TV, więc źródła nie podaję. 

"Pani Dorota mieszka w Słupsku, jest członkiem organizacji słupskiej SDPL. Wspiera ją nasza przewodnicząca Jola Banach, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy na kawę i napoje oraz pojechała z Dorotą do Warszawy" - mówi Jolanta Kalinowska, wiceszefowa SDPL na Pomorzu. (...) Jak dodaje Kmieciak (Przemysław, sekretarz zarządu SDPL w województwie pomorskim - F.), pomagają też koledzy i koleżanki z Warszawy: "Marek Borowski aktywnie się włączył. Nasza młodzieżówka w Warszawie dowoziła jedzenie i inne potrzebne rzeczy pielęgniarkom do namiotowiska". Jak zdradza, SDPL (jako Lewica i Demokraci) pod okiem posła Szkopa i Gardias przygotowują program naprawy służby zdrowia, który wkrótce zostanie przedstawiony i stanie się programem wyborczym" - ale jeśli ktoś ma ochotę na źródła (pośrednie, tam link do źródeł bezpośrednich" :) ) to zapraszam tradycyjnie do s24  

pod blogiem:

"Chec pielegniarek na zmiane istniejacego stanu rzeczy mozesz wlozyc miedzy bajki.
Wczoraj wyczytalem w telegazecie, ze RPO stwierdzil, iz pielegniarki klamaly w kilku przypadkach, opisujac zachowanie urzednikow w stosunku do nich" - też nie wiem, gdzie to dokładnie znaleźć :( Poszukam na stronie RPO.

"Swoją drogą, wczoraj, w TVN24 pani Gardias najpierw nie zaprzeczyła publikacji KPRM opisującej pobyt pielęgniarek w budynku, a godzinę póxniej stwierdziła, że to kłamstwa i jak już DOSTANA PODWYZKI, opowie "jak to było naprawdę" i poinformuje europejskie organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka" - ileż to można stracić przez jeden dzień - naprawdę mi wstyd.

5. "Wredne" komentarze - myślę, że tak naprawdę odnośnie mediów, a nie pielęgniarek:

"Łukasz Warzecha, czyli jak to naprawdę z pielęgniarkami było"

i o rotacyjnym strajku głodowym - czyli szerszy kontekst "niefajnej" wypowiedzi Premiera

6. Tematu nie zakończyłam oczywiście, ale może dorzucę inym razem, bo kolejne "ciekawe rzeczy" pączkują mi w oczach :)

7 A co mi tam ;)

Dziś ok. 10:20 byłem w Al. Ujazdowskich i po raz pierwszy widziałem na własne oczy strajk pielęgniarek. Jakie wrażenia?

Myślałam, czy się tam nie wybrać - wybrałam jednak siedzenie przed kompem - jak widać absencja ma katastrofalne skutki ;)

12:54, konserwatywna
Link Komentarze (1) »
środa, 27 czerwca 2007
monit

1. Jak wspomniałam w komentarzu o TVN24, nie chciało mi się zajmować ogłaszaną przed GW (podobno?) wojną w "Wiadomościach". Chyba miałam rację z tym lenistwem - lenistwem, czyli nie czytaniem interii, wp, a tym bardziej gazety.pl, a zerknięciem po prostu na stronę główną S24 :) To, co znalazłam w zupełności zaspakaja mój głód wiadomości na ten temat. 

2. Natomiast przypomniała mi się (po raz n-ty) sprawa Polskiego Radia i p. Targalskiego. Przypomniała mi się po raz kolejny, bo ciągle odsuwam temat - nie wiem dlaczego - ale w końcu to "załatwiam" i swoim zwyczajem podrzucam link :D 

Śmieję się, ale tylko z siebie - cała sprawa jest dość poważna i absolutnie paskudna i naprawdę serdecznie zapraszam do poczytania linkowanej strony.

22:11, konserwatywna
Link Komentarze (2) »
jestem w szoku
"Brytyjski sędzia Julian Hall uznał, że dziesięciolatka, brutalnie zgwałcona przez dorosłego mężczyznę, była wyzywająco ubrana i sprowokowała napastnika. Dlatego powinien spędzić w więzieniu tylko niecały rok. To nie pierwszy podobny wyrok sędziego Halla. Na początku roku uwolnił innego pedofila. Za karę kazał kupić ofierze "nowy, ładny rower"." (Rzeczpospolita)
20:35, konserwatywna
Link Dodaj komentarz »
kłopotliwi bracia :)

Z rubryki "Zyziu na koniu Hyziu" w dzisiejszej GP:

"Przy okazji protestów pielęgniarek gwiazdą mediów został niejaki Jakub Puchan, przywódca "górników", którzy ogłosili, że przyjadą bronić pielęgniarek. Puchan zagadał medialnie: "Polski rząd stał się dla nas damskim bokserem". Zdanie to za cytat dnia, autorstwa bliżej niezidentyfikowanych "górników", uznał portal gazeta.pl. Media milczały o fakcie, że Puchan to publicysta tygodnika "NIE". Informacja szła tuż obok zapewnień przywódczyń zwiazku pielegniarek o apolityczności strajku.

O znakomitych kwalifikacjach politycznych Jakuba Puchana świadczy jeden z tekstów w "NIE", w którym zajadle antypisowski komentarz kończy on następująco: "Jak mówił JAROSŁAW Kurski ciemny lud to kupi..." (wyróżnienie PL). No i teraz wiemy, dlaczego Jarosław Kurski nie został redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej"."

16:20, konserwatywna
Link Dodaj komentarz »
dla Warszawiaków i nie tylko

Trafiłam na taką notkę:

"Materiał poglądowy o rządach PO-LiD, czyli co tam Panie w Warszawie?"

14:35, konserwatywna
Link Dodaj komentarz »
chyba nienajgorszy dzień wg paska z tvn24 :)

1. UNESCO zatwierdziła nową nazwę obozu w Auschwitz - Birkenau.

2. Komisja kościelna poinformowała, że kilku biskupów było TW.

Oczywiście nie cieszę się, że byli TW. Cieszę się, że dzieje się coś, co może uzdrowi sytuację. Mam nadzieję, że jednak uda się także podać nazwiska do wiadomości publicznej... Kiedyś... Chociaż wielkich nadziei nie mam.

3. Nie będzie zwłoki w publikacji drugiej części raportu WSI.

Swoją drogą TVN24 bardzo fajnie o tym "donosi" - rano podał za ŻW, że prezydent już nie chce raportu. Potem pojawiła się informacja z Kancelarii Prezydenta, że jednak zwłoki nie będzie. Ale na pasku "leci" najpierw informacja, że raport będzie, a dopiero potem informacje z ŻW. Może się czepiam ale myślałam, że najpierw podaje się informację, a potem sprostowanie, a nie odwrotnie. Moim zdaniem kolejność odwrotna wprowadza zamieszanie.

4. LiD już zmienił front i teraz krytykuje negocjacje w Brukseli

Też rozkoszne. Rano p. Kolenda-Zaleska przerażonym głosem poinformowała, że Polski nie będzie obowiązywała Karta Praw Podstawowych. Z "atmosfery" wynikało, że to oznacza wprowadzenie u nas dyktatury "Kaczorów" do końca świata i jeden dzień dłużej, unowocześnione "ścieżki zdrowia", odwiedziny CBA, ABW i policji podatkowej już nie o 5 rano, ale moze nawet o 4.30. "Na pasku" czytam: "Polska nie musi respektować Karty Praw Podstawowych. Karta Praw UE dot. praw i wolności obywatelskich - nie w Polsce". Rzeczywiście porażająca wizja. Nie daj Boże, a stoczymy się do takiego zamordyzmu, jaki jest w Wielkiej Brytanii (która przypomnijmy walczyła właśnie o opt-out)!! Jak narazie nie widziałam żadnej rozmowy z ekspertem, który wytłumaczyłby nam jakie to zagrożenia na nas czyhają. Raczej dominują tematy "medyczne". Czyli rozumiem z tego, że albo służba zdrowia jest ważniejsza, niż grożąca nam dykatura... Albo że dyktatura nam jednak nie grozi :)

Wydaje mi się, że tu bardziej chodzi o ew. ochronę naszych wartości i rynku pracy (?) przed wszechogarniającym euro-socjalizmem. Tym bardziej, że nadal nie mam jasności co się stało z tą "konkurencją" wykreśloną z traktatu przez Sarkozy'ego i wpisanym do niego "pełnym zatrudnieniem".

Zwłaszcza, że Niemcy i Francja chętnie bronią swoich interesów nawet za cenę konkurencyjności rynku UE - Rzepa - "Osiem państw UE wystosowało do Komisji Europejskiej (KE) list, w którym apelują o realizację planów rozdzielenia producentów energii i jej dystrybutorów. Niemcy i Francja są przeciwni rozbijaniu gigantów rynku".

Co do Karty - ciekawy komentarz tu :)

5. Porozumienie ws. tarczy możliwe do września.

6. (kilka godzin temu) Reporterka TVN24 - liczba strajkujących pod KPRM nie zmniejsza się. Strajk nie słabnie. "Pasek TVN24": pod KPRM protestuje 150 osób.

Wczoraj widziałam (również "na pasku") chyba 900 osób. Ale protest nie słabnie? ;)

aktualizacja: Reporterka mówi, że protestujących przybywa. Pasek jeszcze nie nadążył ;)

kolejna aktualizacja: Policja mówi, że protestujących i namiotów ubywa. Reporterka podtrzymuje wersję, że przybywa (ludzi). wg policji w al. Ujazdowskich jest ok. 300 osób. I komu tu wierzyć? ;)

7. Od rana TVN24 informuje nas także, jak potworni są bracia Kaczyńscy i jak bardzo Niemcy lubią Polaków. Wg badań "Sterna" 65% Niemców uważa Polaków za "sympatycznych".

Bardzo się cieszę, że nas tak lubią - dobrze, że komuś w końcu udało się "zorganizować" badanie z takimi wynikami :D Wcześniej o takich nikt nie wspominał.

 

14:15, konserwatywna
Link Komentarze (3) »
wtorek, 26 czerwca 2007
palma w czepku - jak mogłam zapomnieć

Bardzo mnie wkurzyła ta skrzętnie udokumentowana sytuacja. Plus tekst chyba "artystki", że "cała Warszawa jest z pielęgniarkami" - o ile wiem, to jednak nie cała. Całe szczęście, że ktoś to już skomentował, bo wyszukiwanie i czytanie ciekawostek i tak jest całkiem absorbujące ;)

Co do wypowiedzi "Jarka" - czasem są zbyt ostre. Ale ja też nie jestem zbyt wrażliwa - ok, czasami jestem. Tzn kłócić się nie lubię :)

Swoją drogą palmę bardzo lubię - jest równie absurdalna, jak życie w Polsce. :)

23:34, konserwatywna
Link Dodaj komentarz »
strajk - słówko o zarobkach

Nie jestem w stanie streścić tu ani wpisów, ani dyskusji pod nimi - także dlatego, że dyskutują znacznie mądrzejsi ode mnie :) Tak, czy inaczej ciekawe, a w mediach takie informacje trudno znaleźć (a w s24 owszem).

1. "Kochane, to nie koniec"

2. Elementy projektu ustawy o służbie zdrowia wg OZZL p. Bukiela

3. "Koniec z mitem 800zł dla pielęgniarek..."

Gdzieniegdzie wspomina się o tym, że pielęgniarki podziękowały SDPL po wyjściu z KPRM. I o tym, że często pokazywany "biały namiot" to inicjatywa tejże partii.

Nie podoba mi się, że p. Gronkiewicz-Waltz dba o toalety, napoje i bezpieczeństwo strajkujących (de facto wysyłając szefa Straży Miejskiej na odsiecz przed nacierającą policją), a nie dba o mieszkańców W-wy.

Ponadto chciałabym zauważyć, że owszem, premier ma dbać o społeczeństwo, ale zawsze mi się wydawało, że tu chodzi o całe społeczeństwo, a nie jego wybrane grupy.

23:17, konserwatywna
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Visit X09.eu