Prawy punkt widzenia
Blog > Komentarze do wpisu
Serbia
Jak widać moja obecność ostatnio mocno (bardzo mocno) szwankuje. W ostatnich tygodniach dlatego, że nadrabiam zaległości czytelnicze - głównie w s24, bo wbrew pozorom dzieje się bardzo dużo (nie mam na myśli laptopów i doniczek min. Ćwiąkalskiego). W tej chwili podrzucam dla zanteresowanych/chętnych informację, którą wygrzebałam dzisiaj:

"W najbliższą sobotę 23 lutego, o godzinie 12:00 pod ambasadą serbską ulica Rolna 175 (to jakieś 250 metrów od metra Służew) odbędzie się manifestacja w obronie integralności Serbii."

źródło

Nie wiem kto organizuje manifestację, ani ile osób może być, może takie informacje się jeszcze pojawią u autora.

Od siebie powiem króciutko - boję się tego, co może się wydarzyć. Kilka godzin temu tvn24 podało informację, że Rosja grozi użyciem siły na Bałkanach. Nie znam się na historii, na historii Bałkanów zwłaszcza, ale przeczytałam ostatnio kilka tekstów które mnie przekonały, że sprawa nie jest "załatwiona" i "po wszystkim", jak podobno ocenił N. Sarkozy, że niekoniecznie "nie będzie żadnego efektu domina", jak stwierdził min. Sikorski, że Serbowie to niekoniecznie mordercy i że nie wszystko jest takie jasne,  oczywiste i zgodne z prawem. Teksty oczywiście podrzucę - obiecuję - jak najszybciej :)
piątek, 22 lutego 2008, konserwatywna

Polecane wpisy

  • Obama - popłakałam się

    Kompletnie niechcący i zupełnym przypadkiem obejrzałam dziś zaprzysiężenie i przemówienie Barracka Obamy. Naprawdę przypadkiem, bo od kilku dni na samo hasło &q

  • Graczyk - dodatek

    jeszcze nie czytałam, ale zakładam, że skoro Kataryny, to będzie ciekawe :) "Instytut Pamięci Narodowej opublikował protokół przesłuchania Edwarda Graczyka

  • kpt. SB Edward Graczyk

    Nie mam czasu ogarniać wątpliwych drobiazgów aktualnej potyczki, ale rzuciło mi się w uszy jedno "sakramentalne" zdanie ponoć autorstwa tytułowego pan

Komentarze
2008/02/23 12:49:56
To co się stało z Kosowem to skandal. Zupełnie nie rozumiem, jaki interes mają w tym Stany Zjednoczone. Jak tak dalej pójdzie, to polacy w Londynie, czy w Chicago też ogłoszą niepodległość. Co za paranoja. Pozdrawiam.
-
2008/02/29 02:31:04
mnie się chce dosłownie wyć. we wtorek zaczęło mi się chcieć wyć po maksie. co jest dla mnie straszliwym wydarzeniem - po raz pierwszy w życiu stwierdziłam, że wstyd mi, że jestem Polką. zniosłam szantaże sb-ckimi papierami (np. skubiszewski i traktat pl-de), kompromitacje kwaśniewskiego, wysyłanie aparatczyków jako funkcyjnych w jakiś organizacjach, gnojenie patriotów, robienie z ludzi debili przez media, gloryfikację gnid - może dlatego, że byłam znacznie młodsza i aż tak mocno tego nie odbierałam. ale teraz uznanie kosowa mnie zaczęło dobijać. w ciągu 2 tygodni (+/-) mamy rozbiór Serbii, p.... itolenie Radka-Zdradka nt. tarczy + ratyfikację traktatu przez sejm. wiesz, że się załamałam po wyborach. zaczęłam się podnosić. ale jak widzę w jakie gówno jesteśmy pchani, jakie szanse są zaprzepaszczane, to sił i wiary mi brak. już nawet nie wiary w polityków, ale wiary w ludzi, że myślą - tak normalnie po prostu myślą i widzą, gdzie góra, gdzie dół.

p.s. ciągle dźwięczy mi w głowie - Polska jest pierwszym państwem słowiańskim, które uznało Kosowo - czyli uznało rozbiór Serbii. Serbii, której hymn jest wzorowany na hymnie Polski :(
-
2008/02/29 02:34:10
hm - p.s. miałam to zrobić dziś, niestety się nie udało, ale naprawdę się postaram w najbliższych dniach wrzucić sporo rzeczy wyczytanych - m.in. właśnie to, co mają USA w Kosowie i dlaczego (przypuszczalnie) tak, a nie inaczej.
niestety muszę przyznać, że costam "na korzyść" USA mi się o oczy obiło. ale to nie zmienia faktu, że nie musieliśmy uznawać Albanii 2. Czesi nie musieli, a my musieliśmy?? Uprzejmie proszę o wyjaśnienie - może uda mi się odzyskać odrobinę szacunku dla aktualnego rządu.
Visit X09.eu